Každoročné spracovávanie rýb

Vodní skauti sa učia spravovať ryby už od vĺčat.
  • Byť vodným skautom znamená učiť sa samostatnosti a zručnostiam potrebným na prežitie s vodným živlom i mimo neho.
  • V zimnom období už tradične školíme svojich mladých v spracovaní rýb – zručnosť vítaná v každej domácnosti.
  • V sobotu ráno sa náš prvostupniarsky vlčiacky tím stretol spolu so staršími skautmi, rangermi a pár pomocníkmi z radov rodičov na Osuskom u Peterkových a pod dohľadom skúseného rybára Martina a našej Fanty spracúvali pstruhy a kaprov poskytnuté sponzorsky od nášho podporovateľa Dušana Podmajerského.
  • Vedľajším produktom workshopu boli dva poháre čerstvo nasoleného pstružieho kaviáru, ktorý putoval ako poďakovanie majiteľovi Kunowského majera a pani domácej Lenke Peterkovej, ktorá už neraz poskytla svoju domácnosť pre naše skautské projekty.
  • Všetkým účastníkom gratulujeme k získaným zručnostiam a tešíme sa, že vianočný stôl mnohých z nás obohatí kus dobre zvládnutej skautskej práce.
Zručnosti VS si môžeš vyskúšať prostredníctvom tohto odkazu: členstvo
Prajeme príjemný predvianočný čas! A o týždeň sme tu zas!
Pozrite si aj naše stránky: Vodní skauti Vodné vĺčatá
-zs1senica-