Míľa pre mamu

Čo je to vlastne ?

• Míľa pre mamu je celoslovenská kampaň, ktorú Únia materských centier organizuje nepretržite už od roku 2004.
  • Kampaň je známa ako Najväčšia oslava dňa matiek na Slovensku.
  • Každoročne pribúdajú noví organizátori, ktorí sa podieľajú na prípravách kampane vo svojich mestách a obciach.

Ako sme prispeli ?

• Dňa 11.5.2024 sme sa ako “48. prístav vodných skautov BUFO VIRIDIS Senica” zapojili ako aj každý rok na celoeurópsku akciu s názvom Míľa pre mamu.
  • My ako vodní skauti sme mali na mieste 4 stanoviská.
  • 1. Bol “kvázy” štart teda tam kde sa rozdávali pirátske knišky a zakomponovali sme do toho aj intro do hry o Pirátsky poklad a následne nám museli ukázať na kompase kde je sever.
  • 2. Bolo vlastne pokračovanie také nadväzovanie kde si mali nadšenci vyskúšať uzly.
  • 3. Bolo prenášanie žiab, teda museli si zapamätať rôzne kombinácie čísel a písmen.
  • 4. Teda výhra bolo prejazd na kajaku kde, ak boli šikovný získali práve pirátsky poklad.

Plánujeme sa zapojiť aj na budúci rok ?

Určite áno!

Akcie podobného charakteru organizujeme aj my ako skauti. (Viac v sekcií udalosti.)

Fotky z akcie 🙂