KONTAKT NA KAPITÁNA PRÍSTAVU: TRYSKOMYS@GMAIL.COM

Slovenský skauting

48. PRÍSTAV VODNÝCH SKAUTOV “BUFO VIRIDIS” SENICA

Napredovanie vodných vĺčat

Napredovanie vodných vĺčat s názvom “Štyri lodné súdky” vedie vodné vĺčatá do sveta námorníkov. Zvieratká z Knihy džunglí od Rudyarda Kiplinga tvoria posádku starej námornej lode. Každé z nich odovzdáva svoje najlepšie zručnosti a znalosti a tak tvoria dokonalý tím. V ich námorníckej “batožine” lodných súdkoch nájdeme všakovaké užitočné veci.  Vodné vĺčatá prichádza jú na palubu lode a stávajú sa členmi posádky. Postupne nazerajú do jednotlivých súdkov a plnia úlohy, ktoré majú pre nich pripravené leopard Baghíra, had Kaá, medveď Balú a mungo Rikki-Tikki-Tavi. Na tejto ceste ich sprevádza nápomocný tuleň Kotik a z nebeskej oblohy na nich so svojou nekonečnou trpezlivosťou dozerá priateľský vlk Akela.

Keďže vodné vĺčatá prichádzajú na palubu v rôznom veku, má pre nich zvieracia posádka pripravené úlohy rôznej úrovne, od belasej, cez bronzovú a striebornú, až po zlatú. V každej z týchto úrovní spoznajú obsah 4 súdkov a postupne sa posúvajú vyššie. Z každej úrovne získavajú nášivku vlčej stopy v danej farbe, ktorú si našívajú na vlčiacku rovnošatu na pravé vrecko. Stopa je symbolom zvierat, akýmsi otlačkom či podpisom, že úlohy boli poctivo splnené.

Belasá

BRonzová

Strieborná

Zlatá

Odborky vodných vĺčat

Odborky pre vodné vĺčatá môžu mať rozprávkový, často námornícky, charakter alebo sa môžu zameriavať na niektorú z reálnych oblastí života. Tieto odborky sa plnia kolektívne so skupinou priateľov, vlastnou posádkou, či dokonca oddielom. Majú iba jeden stupeň a ich nášivka má trojuholníkový tvar s modrou výplňou a bielym lemom. Takto vyzerajú odborky vodných vĺčat. Slovenský skauting však okrem odboriek vodných vĺčat ponúka obrovské množstvo všeobecných odboriek a tak je naozaj z čoho vyberať. Celú ponuku odboriek pre túto vekovú kategóriu nájdete TU. Netrpezlivo čakáme na schválenie ďalších odboriek vodných vĺčat, preto nezabudnite túto stránku vždy skontrolovať, čo je tu nové.

Výzvy vodných vĺčat

Aktuálne nie je v ponuke žiadne vodácka výzva. K dispozícii je však niekoľko všeobecných výziev, po ktorých vodné vĺčatá s obľubou siahnu. Nájdete ich TU.

Vlčí skaut

Ocenenie Vlčí skaut je najvyššie ocenenie, ktoré môžu vodné vĺčatá získať. Kritéria na jeho získanie sú jednoduché, ale na plnenie treba dostatok času. Deti sa musia snažiť a dlhodobo na sebe pracovať. Toto ocenenie by malo byť motiváciou pre vodné vĺčatá plniť viaceré časti výchovného programu svojej vekovej kategórie. Po splnení sa nášivka Vlčí skaut nosí na pravom vrecku skautskej košele.

www.vodny.skauting.sk

Slovenský skauting

48. PRÍSTAV VODNÝCH SKAUTOV “BUFO VIRIDIS” SENICA